Over de gezondheidsmonitor
De Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen is een vragenlijstonderzoek onder inwoners van 18 jaar en ouder. Het onderzoek geeft inzicht in hun gezondheid, leefstijl en welzijn. In de vragenlijst komen verschillende onderwerpen aan bod, waaronder chronische aandoeningen, mentale gezondheid, leefstijl, hinder en eenzaamheid.
Sinds 2012 voeren alle GGD’en in Nederland dit onderzoek tegelijkertijd uit. Daardoor is het mogelijk om de situatie in GGD-regio Kennemerland te vergelijken met die in heel Nederland. De GGD’en werken bij het onderzoek samen met het RIVM en CBS. We herhalen het onderzoek elke vier jaar.
Resultaten Gezondheidsmonitor per jaartal
-
2024 In het najaar van 2024 vulden ruim 16.090 inwoners van 18 jaar of ouderen uit regio Kennemerland de vragenlijst van de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2024 in. Het onderzoek is gelijktijdig uitgevoerd door alle GGD-en in Nederland, in samenwerking met het RIVM en CBS.
Op 17 juni 2025 heeft GGD Kennemerland de resultaten gepubliceerd. Bekijk regioresultaten, rapporten en achtergrondinformatie in de Gezondheidsatlas Kennemerland:
-
2022 In het najaar van 2022 vulden zo’n 8000 thuiswonende inwoners van 18 jaar en ouder in de regio Kennemerland de vragenlijst in van de corona Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2022. Dit was een extra meting als onderdeel van een breder onderzoeksprogramma naar de gevolgen van de coronacrisis.
Het onderzoek is gelijktijdig uitgevoerd door alle GGD-en in Nederland, in samenwerking met het RIVM en het CBS.
Op 20 juni 2023 heeft GGD Kennemerland de resultaten gepubliceerd. De resultaten en rapporten van het onderzoek zijn te vinden in de Gezondheidsatlas van GGD Kennemerland.
-
2020 Van september tot en met december 2020 vulden ruim 18.000 inwoners van regio Kennemerland de vragenlijst in van de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2020, ook wel bekend als de Gezondheidsmeter 2020. Anders dan voorgaande jaren, vond het onderzoek dit keer plaats onder inwoners vanaf 18 jaar, in plaats van 19 jaar. Het onderzoek is gelijktijdig uitgevoerd door alle GGD-en in Nederland, in samenwerking met het RIVM en het CBS.
Op 9 september 2021 heeft GGD Kennemerland de resultaten gepubliceerd. De resultaten, rapporten en achtergrondinformatie van het onderzoek zijn te vinden in de Gezondheidsatlas van GGD Kennemerland.
-
2016 In 2016 deden 15.600 Kennemerlandse inwoners van 19 jaar en ouder mee met de Gezondheidsmonitor.
Het onderzoek is gelijktijdig uitgevoerd door alle GGD-en in Nederland, in samenwerking met het CBS en RIVM.
De resultaten, samenvattingen en achtergrondinformatie van het onderzoek zijn terug te vinden in de Gezondheidsatlas van GGD Kennemerland.
-
2012 In 2012 deden bijna 15.000 Kennemerlandse inwoners van 19 jaar en ouder mee met de Gezondheidsmonitor.
Het onderzoek is gelijktijdig uitgevoerd door alle GGD-en in Nederland, in samenwerking met het CBS en RIVM.
De resultaten en samenvattingen van het onderzoek zijn terug te vinden in de Gezondheidsatlas van GGD Kennemerland.
-
2007 en 2008 In 2007 (Ouderenonderzoek) en 2008 (Volwassenenonderzoek) vonden aparte vragenlijstonderzoeken plaats onder volwassenen en ouderen.
In 2007 deden bijna 5.700 Kennemerlandse inwoners van 65 jaar en ouder mee met het Ouderenonderzoek. Op dat moment maakte gemeente Haarlemmermeer nog geen onderdeel uit van regio Kennemerland. Het rapport en de samenvatting van het onderzoek zijn terug te vinden in de Gezondheidsatlas van Kennemerland.
In 2008 deden ruim 6.000 inwoners van 19 t/m 64 jaar mee met het Volwassenenonderzoek. Het rapport van het onderzoek en samenvattingen per gemeente zijn terug te vinden in de Gezondheidsatlas van GGD Kennemerland.
-
Verdiepende onderzoeken Met behulp van de gegevens van de Gezondheidsmonitor hebben wij verschillende verdiepende onderzoeken uitgevoerd, bijvoorbeeld over eenzaamheid onder jongeren.
Ook interessant
Bekijk onze andere Gezondheidsmonitors.